Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Yayin Akisi Yazarlar VIDEO GALERI CANLI IZLE Kurumsal Yayin Ilkesi Nasıl İzlerim Online Iletisim İ. Kaynakları REKLAM Bize Ulasin

   Perşembe

Açılış sayfam yap | Sık kullanınanlara ekle | Künye
Site İçi Ara
 
 
 
  Anasayfaya Dön
 Samsun'un gelir vergisi arttı
  AKS TV haberleri 14056310 kez , bu haber ise 282 kez okundu.
 27-02-2012 11:17
0 yorum
282 okunma
         
 
Bu habere oy verin

5792 Reyting: 0.0/5 (0 Oy kullanıldı)

23. Vergi Haftası çerçevesinde Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı ve meslek odaları tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. 27 Şubat - 4 Mart arasında bu yıl 23.sü düzenlenen Vergi Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Törene Samsun Vergi İdaresi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası Samsun İl Temsilciliği katıldı. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Tören sonunda konuşan Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Vergi Dairesi Başkanlığı'nın yaptığı işlemlerin tanıtılması ve devletin asli gelir kaynağı verginin öneminin topluma anlatılması için Şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını söyledi. '23. Vergi Haftası' çerçevesinde yapacakları etkinlikleri anlatan Sevgi, "Bir yıl içinde mükelleflerimize sağladığımız hizmet ve kolaylıkların; vatandaşlara anlatılması, okullarda ağırlıklı olmak üzere çocuklarımızda vergi bilincinin arttırılması için bir takım etkinliklerde bulunacağız." dedi. SİVİL TOPLUMU ZİYARET EDECEĞİZ Sevgi, Vergi Dairesi'nin çalışmalarını Samsun TSO, işadamları dernekleri, meslek odaları, esnaflar, sanayiciler ziyaret ederek anlatacaklarını belirterek, "Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunacağız. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları anlatarak mükellef ve vatadaşlarımızı daha sonradan cezai durumla karşılaşmamaları uyaracağız. Zaten bunuda sloganlaştırdık ve 'Vergiye gönüllü uyum' dedik." diye konuştu. ARTIK VERGİLER VATANDAŞA DÖNÜYOR Vatandaşlara vergi sorumluluğunun doğru aktarıldığı takdirde devletin kuralı olan vergi vererek ülkesine sahip çıkmamasının söz konusu olmadığını ifade eden Sevgi, "Yeter ki insanlar vermiş oldukları vergiyi faize değilde hizmet olarak kendine döneceğini görsün, ki zaten dönüyor. 2001 yılındaki ekonomik krizde devletin, 100 lira vergi geliri varken 108 lira faiz ödüyordu. Bugünse 100 lira vergi gelirinden 16 lira faiz ödüyoruz. Geriye kalan vergiler okul, ücretsiz kitap, yol, hastane, sağlık ve eğitim hizmeti şeklinde vatandaşımıza dönüyor. Vatandaşımız da bu hizmetleri gördükçe vergisini gönül rahatlığıyla ödüyor." şeklinde konuştu. SAMSUN'DA VERGİ TAHSİLATI ARTTI Sevgi, 2010 yılını 2011 yılı ile karşılaştırdıklarında Samsun'da vergi tahsilatında artış olduğunu altını çizerek, "Vergi İdaresi'nin Samsun'da tahsil ettiği vergi rakamı yüzde 30 artmış durumda. Yüzde 10 enflasyonun olduğu bir ülkede yüzde 30 artış yaşanmasını sadece vergi idaresinin iyi çalışmasına bağlayamayız. Vergi idaresi çalışıyor, başarılı diye bu artış olmaz. Bu başarı Vergi dairesi, müşavirler, yeminli mali müşavirlerle ve en önemlisi vergiyi ödeyen vatandaşımızın bilinçlenmesiyle gelen bir başarıdır."dedi. Sevgi, Vergi Haftası nedeniyle yoğun şekilde yapacakları tanıtımlarla, vergi mükkellefi vatandaşları vergiye gönüllü uyumunu sağlayacaklarını ve öğrencilerin vergi konusunda eğitilmesinin sağlanacağı güzel bir hafta geçireceklerine inandığını sözlerine ekledi.

23. Vergi Haftası çerçevesinde Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı ve meslek odaları tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.
27 Şubat - 4 Mart arasında bu yıl 23.sü düzenlenen Vergi Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Törene Samsun Vergi İdaresi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası Samsun İl Temsilciliği katıldı. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.
Tören sonunda konuşan Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Vergi Dairesi Başkanlığı'nın yaptığı işlemlerin tanıtılması ve devletin asli gelir kaynağı verginin öneminin topluma anlatılması için Şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını söyledi.
'23. Vergi Haftası' çerçevesinde yapacakları etkinlikleri anlatan Sevgi, "Bir yıl içinde mükelleflerimize sağladığımız hizmet ve kolaylıkların; vatandaşlara anlatılması, okullarda ağırlıklı olmak üzere çocuklarımızda vergi bilincinin arttırılması için bir takım etkinliklerde bulunacağız." dedi.
SİVİL TOPLUMU ZİYARET EDECEĞİZ
Sevgi, Vergi Dairesi'nin çalışmalarını Samsun TSO, işadamları dernekleri, meslek odaları, esnaflar, sanayiciler ziyaret ederek anlatacaklarını belirterek, "Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunacağız. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları anlatarak mükellef ve vatadaşlarımızı daha sonradan cezai durumla karşılaşmamaları uyaracağız. Zaten bunuda sloganlaştırdık ve 'Vergiye gönüllü uyum' dedik." diye konuştu.
ARTIK VERGİLER VATANDAŞA DÖNÜYOR
Vatandaşlara vergi sorumluluğunun doğru aktarıldığı takdirde devletin kuralı olan vergi vererek ülkesine sahip çıkmamasının söz konusu olmadığını ifade eden Sevgi, "Yeter ki insanlar vermiş oldukları vergiyi faize değilde hizmet olarak kendine döneceğini görsün, ki zaten dönüyor. 2001 yılındaki ekonomik krizde devletin, 100 lira vergi geliri varken 108 lira faiz ödüyordu. Bugünse 100 lira vergi gelirinden 16 lira faiz ödüyoruz. Geriye kalan vergiler okul, ücretsiz kitap, yol, hastane, sağlık ve eğitim hizmeti şeklinde vatandaşımıza dönüyor. Vatandaşımız da bu hizmetleri gördükçe vergisini gönül rahatlığıyla ödüyor." şeklinde konuştu.
SAMSUN'DA VERGİ TAHSİLATI ARTTI
Sevgi, 2010 yılını 2011 yılı ile karşılaştırdıklarında Samsun'da vergi tahsilatında artış olduğunu altını çizerek, "Vergi İdaresi'nin Samsun'da tahsil ettiği vergi rakamı yüzde 30 artmış durumda. Yüzde 10 enflasyonun olduğu bir ülkede yüzde 30 artış yaşanmasını sadece vergi idaresinin iyi çalışmasına bağlayamayız. Vergi idaresi çalışıyor, başarılı diye bu artış olmaz. Bu başarı Vergi dairesi, müşavirler, yeminli mali müşavirlerle ve en önemlisi vergiyi ödeyen vatandaşımızın bilinçlenmesiyle gelen bir başarıdır."dedi.
Sevgi, Vergi Haftası nedeniyle yoğun şekilde yapacakları tanıtımlarla, vergi mükkellefi vatandaşları vergiye gönüllü uyumunu sağlayacaklarını ve öğrencilerin vergi konusunda eğitilmesinin sağlanacağı güzel bir hafta geçireceklerine inandığını sözlerine ekledi.

 

 
 
  Ad Soyad: E-mailiniz:
 

  
Köşe Yazarları
 
 
  ÇOCUK GİYİM MAĞAZASI YANDI : 5 KİŞİ ZEHİRLENDİ
  400 YILLIK TARİH KÜL OLDU
  Başbakanın tüyosu...
  'SAMSUN İÇİN BÜYÜK PROJELERİMİZ VAR'
  ALTIN PUAN
  BU ŞEHİR ÇOK DEĞERLİ
  İYİ PUAN
  AK PARTİ'NİN MAZİSİ MALAZGİRT'E DAYANIR
  TARAFTARIN SEVİNCİ
 
 
 
 

Copright 2009 AKS TV | Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm içerik ve fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Toplam Tekil Hit: 2960950
Toplam Çoğul Hit: 14056311