Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Yayin Akisi Yazarlar VIDEO GALERI CANLI IZLE Kurumsal Yayin Ilkesi Nasıl İzlerim Online Iletisim İ. Kaynakları REKLAM Bize Ulasin

   Cumartesi

Açılış sayfam yap | Sık kullanınanlara ekle | Künye
Site İçi Ara
 
 
 
  Anasayfaya Dön
 Yusuf Ziya Yılmaz AKS TV de
  AKS TV haberleri 14061215 kez , bu haber ise 368 kez okundu.
 12-06-2013 14:06
0 yorum
368 okunma
         
 
Bu habere oy verin

13148 Reyting: 0.0/5 (0 Oy kullanıldı)

AKS TV ekranlarında Sinan Sallabaş'ın hazırlayıp sunduğu "Özel Söyleşi" programının dün akşamki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.

Programda gündeme dair önemli konular konuşuldu.

  Son günlerde gündemde olan gezi parkı eylemleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Türkiye'yi büyük bir gemiye benzetelim. Hepimiz bu gemide seyahat ediyoruz bu geminin hedefe ulaşması sonucunda  elde edeceğimiz başarılar sonuçta bu geminin tayfaları olan bizler tarafından paylaşılacak bir yaşam konforu olur zenginlik olur çocuklarımızın geleceği olur. Bu geminin hedefe ulaşmasını engelleyecek  bu geminin içindeki insanların bir tanesinin hayatını zorlaştıracak bir olay hepimizin hayatını zorlaştıracaktır. Sonuçta biz onun hayatına katkı vermek zorundayızdır. Son 20 gün içerisindeki Taksim'deki gezi parkıyla başlayan hadiseleri çok satıhtan bir değerlendirmeyle tarafların birinin yanına kendimizi koyarak oradan açılmış bir pencereyle olaylara bakarak değerlendirirsek eksik değerlendiririz diye düşünüyorum. Bunu iyi bir sosyolojik tahlille iyi bir analitik düşünce sistematiği içerisinde tanımlayarak yapmamız lazım" dedi.

 Gezi parkı eylemcilerinin alması gereken dersler olduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Şu aşamada bir gezi parkı eylemcisi şunu düşünecektir. Biz ilk gün bu olayla ilgili İstanbulumuzda hem Taksim Meydanı'nın hem de Gezi Parkı'nın kullanım amaçlarının dışında başka amaçlarla kullanılmasına dönük olan birşeye sosyal medya aracılığıyla bir iletişim kurarak tepki koyalım dedik. Yalnız daha sonra bu iş boyutlarından çok farklı bir noktaya gitmeye başladı bu hareketi ortaya koyan insanların içine bir sürü başka birtakım unsurlar  katılmaya başladı. Bunlar da aslında bu hareketin kapsamındaymış gibi göstererek bize destek verdiklerini zannederek ama aslında onların başka amaçlarına dönük olan hizmeti bizim sayemizde yaptıklarını gördük. Demek ki böyle bir hareketi yaparken bunu da yönetmek lazım bizi amacımızdan saptırabilir bu olay diye onların düşünmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Devletimizin de alması gereken dersler var diyen Yılmaz, "Devletimizde bu işi baştan saldı biz bu ülkeye son on yıl içerisinde ciddi hizmetler yaptık. Biz bu ülkenin insanın yaşamını inanılmaz bir boyuta getirdik" diye konuştu.

Yılmaz, "Hepimizin birbirimize karşı biraz daha hoşgörülü olması lazım, hepimizin bu olaylardan ötürü almamız gereken bazı derslerin olduğunu polisin de bizim çocuğumuz olduğunu düşünmemiz lazım" dedi.

Mavi ışık projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Burada 21 tane oda var oda sayısı sınırlı olduğu için her talep edeni aynı anda kalma imkanı verilemiyor ama günübirlik geliş gidişlere her zaman açık. Yatılı gelip kalıp yemek ve  diğer sosyal ihtiyaçlarıda karşılayarak burada 2-3 gün bir engellinin tatil yapması mümkün.. Bu Türkiye'de başka bir yerde örneği olmayan başka bir yerel yönetimin yaptığı bir proje değil kendi düşüncelerimizle ortaya çıkardığımız özgün bir projedir. Bu gelişmiş bir kentin engellisine verdiği önemin bir göstergesidir"  ifadelerini kullandı.


 

 
 
  Ad Soyad: E-mailiniz:
 

  
Köşe Yazarları
 
 
  ÇOCUK GİYİM MAĞAZASI YANDI : 5 KİŞİ ZEHİRLENDİ
  400 YILLIK TARİH KÜL OLDU
  Başbakanın tüyosu...
  'SAMSUN İÇİN BÜYÜK PROJELERİMİZ VAR'
  ALTIN PUAN
  BU ŞEHİR ÇOK DEĞERLİ
  İYİ PUAN
  AK PARTİ'NİN MAZİSİ MALAZGİRT'E DAYANIR
  TARAFTARIN SEVİNCİ
 
 
 
 

Copright 2009 AKS TV | Tüm hakları saklıdır. Sitemizdeki tüm içerik ve fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Toplam Tekil Hit: 2962194
Toplam Çoğul Hit: 14061216